OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO -19.05.2024

1. Dzisiaj o 13:00, odpust św. Izydora Oracza w Zbęchach. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału we wspólnej modlitwie. Jutro, po mszy świętej z okazji Rocznicy I Komunii Świętej, spotkanie przy ognisku, w ogrodzie parafialnym.

2. Do wieczności odeszli: śp. Marian Ratajczak ze Zbęch, pochowany w sobotę, 11.05.2024, w Lubiniu oraz śp. Ryszard Jankowski z Jerki, za którego msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek, 21.05., o godz. 13:30 w Jerce. Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…

3. W liturgii Kościoła- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych, w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwa majowe o stałych porach.

4. We wtorek będzie tylko msza pogrzebowa o 13:30. Nie będzie mszy porannej. Nabożeństwo majowe prosimy odprawić prywatnie.

5. W środę, 22.05., wyruszamy na pielgrzymkę parafialną śladami świętej Faustyny Kowalskiej. Wyjazd, o godz. 7:00, sprzed kościoła. W tym dniu nie będzie mszy św. w kościele parafialnym.

6. Msze święte w czwartek i piątek, w tym tygodniu, będą o godz. 19:00.

7. Wyjazd na Lednicę, 1.06., o godz. 9:00. Powrót około 3:00-4:00 rano. Zapisy po nr tel.: 502-332-322. Wpłata 50zł, koszt ok. 90zł z pakietem lednickim.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii. Uregulowaliśmy rachunek za prace dekarskie. Obecnie zbieramy na zapłatę drugiej raty za prace wykończeniowe.

9. Rodzicom dzieci komunijnych, dziękujemy za dar ołtarza. Za przekazaną ofiarę, zakupimy mikrofon pojemnościowy dla scholi muzycznej.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Banaszak, Misiak, Marciniak i Urbaniak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Zielińska i Dworczak.

11. Tydzień Odpustowy ,,Zesłanie Ducha Świętego” w sanktuarium na Świętej Górze w Gostyniu-od 19-26.05.2024. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Do nabycia ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Nadal polecamy książkę o rodzinie Wańkowiczów w Jerce- 50zł. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!