OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY– 12.06.2022

1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam, że mocą chrztu świętego zostaliśmy włączeni w życie Trójjedynego Boga i mamy za zadanie zgłębiać tę tajemnicę na drodze wiary. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: we poniedziałek wsp. św. Antoniego Padewskiego, pr. i dK., we wtorek wsp. bł. Michała Kozala, bp i m., w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało.

3. Procesja Bożego Ciała, podobnie jak w ubiegłym roku, przejdzie trasą wokół remizy OSP w Jerce. Msza święta przy remizie o 9.30. Druga Msza, bez łączności z procesją- w kościele parafialnym o 12.00. I ołtarz (przy wejściu do remizy) stawiają Zbęchy, II ołtarz (przy posesji państwa Kaźmierczaków)- Gierłachowo, III ołtarz (na narożniku placu, obok głazu)- Jerka, ul. Polna i Leszczyńska, IV ołtarz (na północnej ścianie remizy)- Jerka, ul. Ogrodowa.
O uświetnienie procesji prosimy obsługę roczną, dzieci pierwszokomunijne w uroczystych strojach oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Próba sypania kwiatków we wtorek o 16.00. Kwiatki można przynosić w środę po Mszy wieczornej i składać do pojemnika wystawionego przy wejściu
do kościoła.

4. W oktawie Bożego Ciała Msze św. za mieszkańców poszczególnych części parafii o 18.00, a w niedzielę o 11.30. Po Mszy procesja wokół placu przed kościołem wraz z nabożeństwem czerwcowym.

5. We wtorek o 16.30, spotkanie scholi.

6. W środę po Mszy wieczornej, zbiórka dla ministrantów.

7. Dzieci z Grupy Misyjnej, rozprowadzają emblematy eucharystyczne do wystroju okien na Boże Ciało. Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na cele misyjne.

8. W najbliższą sobotę, Msza poranna wyjątkowo będzie o godz. 8.00.

9. Instruktaż składania nowych ołtarzy na Boże Ciało, w poniedziałek o 19.00 przy kościele. Konieczna będzie wkrętarka lub śrubokręt z końcówką imbusową. Na szkolenie zapraszamy po dwie osoby z każdej wsi lub ulicy, spośród tych, którzy w tym roku stawiają ołtarze. (Zapraszamy także przedstawicieli z os. Brzozowiec i pl. Powstańców, którzy będą mieć dyżur na zakończenie oktawy.)

10. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy modlitewniki parafialne do użytku w kościele. Uczestników Mszy świętej w dni powszednie, prosimy o korzystanie z nich, zwłaszcza podczas śpiewania pieśni, aby korzystać z jednakowego tekstu. Po liturgii, modlitewniki prosimy odkładać na stolik.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Łąkowej: Maćkowiak, z ul 3 Maja: Dodot nr 36, Małecki junior, Głód nr 27a. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Suchora i Kurasińska.

12. Dziękujemy Opiekunom Grupy Misyjnej za organizację wyjazdu dla dzieci do Domu misyjnego w Chludowie.

13. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik”, do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!

15. Informacja spoza parafii. Urząd Miasta i Gminy w Krzywiniu przypomina, że do 30 czerwca br., każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw. Druk deklaracji można pobrać w Urzędzie lub ze strony krzywin.pl.
Osoby posiadające profil zaufany, mogą złożyć deklarację bezpośrednio w systemie. W razie pytań, pracownicy w pokoju nr 15 służą pomocą. Niezłożenie deklaracji w terminie powoduje konsekwencje prawne.