OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 14.03.2021

1. W liturgii tygodnia: w piątek 19 marca- uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP- nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa w czwartki po wieczornej Mszy św., a także w piątek z racji uroczystości. W sposób szczególny polecamy wszystkie Rodziny naszej Parafii.

3. Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa- w piątki o 17.30, Gorzkie Żale (transmitowane), poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia, w niedziele o 15.00.

4. Trwają rekolekcje internetowe, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszone przez ks. Wojciecha Pala. Konferencje dostępne w kolejne środy Wielkiego Postu. Szczegóły na stronie naszej parafii.

5. Zbiórka ministrantów w sobotę 20 marca o 11.00. Będziemy omawiać liturgię Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalne.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in..: rozpoczęto wykładanie płytek w kolejnej łazience, kontynuowano szpachlowanie ścian i szlifowanie, założono termostaty do grzejników, wykonano dalsze prace modernizujące instalację grzewczą.

7. Życzliwym Parafianom dziękujemy za: załadunek i wywiezienie zużytej ceramiki sanitarnej, rur PCV, śmieci z remontu, wydobycie maszyną pozostałości betonu z ogrodu. Dziękujemy za pomoc w wydobyciu i załadunku złomu. Bóg zapłać! Za pieniądze ze złomu chcemy kupić dwa odkurzacze przemysłowe, jeden do sprzątania kościoła, drugi do kotłowni.

8. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dziecio św. Józefie, Dwumiesięcznik ,,Misyjne Drogi”.

9. Podejmujemy projekt wsparcia dla Misji, pt.- ,,Zbieramy Dobre Monety”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. W zakrystii do nabycia Paschaliki Caritas na stół wielkanocny- 7 zł.

11. Z tyłu Kościoła są wystawione koperty na Daninę Diecezjalną na rok 2021 oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Wysokość daniny od osoby wynosi 1,70. Dziękujemy za wsparcie Archidiecezji. Koperty można wrzucać na tacę lub do dużej skarbony.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Bajsztok, Podrzycki, Duda, Lajszner. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Golak i Kosowska.