OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31. NIEDZIELA ZWYKŁA–30.10.2022

1. Do wieczności odeszła śp. Maria Głowacka, żona Pana Organisty, któremu składamy wyrazy współczucia. Msza pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 31.10.2022, o godz. 14.00, w kościele parafialnym w Wyskoci. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Uwielbiamy Boga, którego chwała odbija się w blasku świętych i błogosławionych. Msza święta, w kościele parafialnym, o 8.00, a następnie na cmentarzu o 10.00. Zwyczajowo modlimy się już tego dnia za Zmarłych. Po Mszy św., spod kaplicy, wyruszy procesja żałobna wokół cmentarza z błogosławieństwem grobów. Przypominamy, że w tym dniu, jako katolicy, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

3. W liturgii tygodnia: we wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych- Msza święta w kościele parafialnym o 18.00, w piątek wsp. św. Karola Boromeusza, bp.

4. Odpust zupełny, jeden raz, za jednego zmarłego w danym dniu, można uzyskać od 1 listopada godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00, we wszystkich kościołach oraz kaplicach, za pobożne nawiedzenie świątyni i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

5. Przypominamy, że również w dniach od 1-8 listopada, można codziennie uzyskać odpust zupełny, dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj., będąc w stanie łaski uświęcającej, przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na ten dzień przez Ojca Świętego.

6. Dzisiaj przeżywamy parafialną Niedzielę Misyjną. Cieszymy się z obecności misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej z Poznania. Po Mszach św. można nabyć kalendarze oraz różne artykuły z krajów misyjnych, a o 15.00, w sali parafialnej, będzie spotkanie dla Grupy Misyjnej i wszystkich chętnych dzieci. Za tydzień o 15.00, również w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie i próba kolędników misyjnych.

7. Ostanie nabożeństwa różańcowe, w poniedziałek o stałej porze. Od 2 listopada różaniec z wymieniankami za Zmarłych, od poniedziałku do soboty o 17.30, we wtorki po Mszy porannej. Wymienianki jednorazowe można wrzucać do dużej skarbony z tyłu kościoła. Bardzo prosimy o czytelne pismo.

8. Do poniedziałku można zamawiać wymienianki roczne.

9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od 16.30, wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu i Msza św. o 18.00, w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o 7.45, Różaniec o 8.00 i Msza św. o 8.30- zachęcamy do udziału wszystkich Członków Żywego Różańca, dla których jest to element formacji i realizacja charyzmatu.

10. Odwiedziny chorych z sakramentami, w piątek od 10.00.

11. Nasza Wspólnota ma trzech nowo ustanowionych lektorów: Filipa, Łukasza i Bartosza. Gratulujemy im odwagi, dziękujemy Bogu za ich chęć posługi i zamiłowanie do czytania słowa Bożego oraz modlimy się o kolejnych kandydatów.

12. Przypominamy o Korowodzie Aniołów i Świętych, który wyruszy w poniedziałek, 31.10. Dzieci przebrane za aniołów i świętych, gromadzą się o 15.15 przed kościołem. Zakończenie przemarszu o 17.15, a o 19.15, w sali parafialnej, Bal Wszystkich Świętych dla dzieci.

13. Życzliwym Parafianom dziękujemy za dekorację misyjną, założenie nowych rynien z tyłu probostwa oraz organizację wyjazdu ministrantów do katedry.

14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Ogrodowej: Hytry, Maciejewski, Kolańczyk, Mikołajczak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Łydzba i Suchora.

15. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5minut z Bogiem” na listopad, ,,Mały Przewodnik” o św. Piotrze oraz ,,Misyjne Drogi”.

16. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, oraz na konto bankowe parafii. Bóg zapłać! W tym tygodniu zaopatrzyliśmy się w przenośną toaletę na cmentarzu oraz zakupiliśmy i zamontowaliśmy nowe rynny pod daszkiem, z tyłu probostwa, gdyż dotychczasowe skorodowały.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia, miłych spotkań rodzinnych oraz bezpiecznych podróży i powrotów!